POMPY WTRYSKOWE

Naprawa i regeneracja pomp wtryskowych

Naprawa regeneracja montaż pomp wtryskowych

Jednym z najważniejszych elementów działania układu paliwowego w samochodach wyposażonych w silnik o zapłonie samoczynnym jest pompa wtryskowa. To element o skomplikowanej budowie, ale niezbędny dla poprawnego funkcjonowania układu, odpowiedzialny za regulację ilości paliwa. Dlatego w przypadku jej uszkodzenia spowodowanego różnorodnymi czynnikami niezbędna jest szybka naprawa i regeneracja. Nasza oferta w tym zakresie jest niezwykle atrakcyjna – proponujemy Państwu kompleksowe usługi zrealizowane z dbałością o każdy najmniejszy detal. Poniżej przedstawiamy szczegóły naszej oferty w tym zakresie i prezentujemy szczegółowy przebieg usługi.

NAPRAWA POMPY WTRYSKOWEJ:

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia pompy wtryskowej:

Naprawa pomp wtryskowych

Usługa jest przez nas realizowana z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, który gwarantuje najwyższą jakość jej wykonania. Jesteśmy do dyspozycji wszystkich klientów mających problemy z układem paliwowym w swoich samochodach. U nas szybka i profesjonalna naprawa pomp wtryskowych oraz gwarancja udzielana na każdy sprzęt. Wykonując każdą czynność zwracamy szczególną uwagę na to, aby przeprowadzić ją przede wszystkim dokładnie. Gotowy produkt odsyłamy do klienta za pośrednictwem kuriera UPC, co gwarantuje bezpieczeństwo transportu.

 

Regeneracja pomp wtryskowych

Pompa wtryskowa zostaje rozebrana na czynniki pierwsze, wszystkie elementy zostają umyte i poddane szczegółowej weryfikacji. Po czym następuje określenie przyczyny niesprawności sprzętu oraz określenie, które elementy należy wymienić. Uszkodzone elementy wymieniane są na fabrycznie nowe, oryginalne części. Podczas regeneracji pompy wtryskowej, niezależnie od jej zakresu, każdorazowo wymieniany jest zestaw naprawczy uszczelnień. Ostatnim etapem jest regulacja zgodnie z odpowiadającymi normami, oraz test na stanowisku probierczym, weryfikujący parametry pracy symulowane dla różnych obciążeń oraz szczelność. Po pozytywnym wyniku testu końcowego naprawiony sprzęt wydawany jest klientowi.

 

Montaż pomp wtryskowych

Podczas montażu należy szczególną uwagę zwrócić na jej prawidłowe ustawienie względem napędu rozrządu, a następnie skorygować kont wtrysku oraz dawkę paliwa (VP 36/37). Można tego dokonać za pomocą lampy stroboskopowej, lub testera diagnostycznego. Po zamontowaniu ważną czynnością jest sprawdzenie czy silnik obraca sie bez oporów, czy nie następuje zblokowanie - należy tego dokonać przed uruchomieniem pojazdu. Operacja ta pozwoli zweryfikować poprawność zamontowania sprzętu. Podczas wszystkich tych czynności bardzo ważne jest utrzymanie czystości, aby do pompy wtryskowej i wtryskiwaczy nie przedostały się zanieczyszczenia. Szczególnie wrażliwy na zanieczyszczenia jest układ Common Rail.

 

Jaki jest koszt naprawy pompy common rail ?   

Koszt takiej naprawy zależny jest od wielu czynników. Częstym problemem jest wyciek zewnętrzny, wtedy koszt naprawy w zależności od marki samochodu to od 250 do 450zl. Jeżeli pompa nie może wytworzyć prawidłowego  ciśnienia koszty takiej pompy może wynieść od 350 do 800zl.

Znajdź nas

Jesteśmy dostępni dla was od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00

MEJ Euro-Diesel
Pn-Pt: 8:00 - 16:00
ul. Wierzbowa 16
84-240 REDA

Tel nr1: +48 502-334-107
Tel nr2: +48 509 658 588
mej-eurodiesel@wp.pl
Gwarancja