Wtryskiwacze

Naprawa i regeneracja wtryskiwaczy

Naprawa i regeneracja

Każdy układ paliwowy zawiera w swojej budowie wtryskiwacze. Spełniają one niezwykle ważną funkcję – pozwalają wprowadzić do silnika spalinowego odpowiednią ilość paliwa. Aby cały układ działał poprawnie, ważna jest dbałość o właściwe działanie tych elementów. Jeżeli natomiast zauważyliście Państwo, że Wasz samochód nie działa poprawnie, zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie naprawy i regeneracji wtryskiwaczy. Jest to doskonała alternatywa dla kupna nowych części, która oszczędzi dodatkowych kosztów i pozwoli w krótkim czasie na nowo cieszyć się sprawnym, bezpiecznym autem. Dzięki dużemu doświadczeniu oraz posiadaniu najlepszych narzędzi oraz urządzeń, zapewniamy szybką i skuteczną realizację każdego zlecenia oraz bezpieczną wysyłkę gotowego produktu za pośrednictwem kuriera UPS.

Objawy uszkodzenia wtryskiwaczy

Istnieje wiele objawów w pracy pojazdu, które sygnalizują, że należy zgłosić się do specjalistów. W przypadku wystąpienia któregoś z nich nie warto zwlekać z naprawą, bowiem może to doprowadzić do dużo poważniejszych usterek albo problemów na drodze, które doprowadzić mogą do niebezpiecznych sytuacji. Naprawa wtryskiwaczy może być konieczna, gdy:

 • pojawiają się problemy z rozruchem samochodu i kiedy spada jego wydajność,
 • bez powodu wyłącza się silnik albo jego praca na biegu jałowym jest zakłócona,
 • zwiększa się zużycie paliwa,
 • wycieka olej napędowy,
 • produkowana jest większa ilość spalin,
 • z rury wydechowej wydobywa się dym,
 • bez powodu zapalają się kontrolki.

Regeneracja wtryskiwaczy

Przed przystąpieniem do wykonania czynności naprawczych każdy wtryskiwacz jest przez nas szczegółowo sprawdzany i weryfikowany. Na samym początku rozbieramy go na części pierwsze i Korzystamy przy tym z profesjonalnego, elektronicznego mikroskopu, który pozwala na dokładne obejrzenie i sprawdzenie każdego najmniejszego zakamarka. Następnie czyścimy dokładnie wszystkie elementy, używając do tego specjalnego płynu o temperaturze 90°C w myjce ultradźwiękowej. Każda część jest odpowiednio oznaczona, dzięki czemu możliwe jest ponowne jej złożenie, a proces mycia jest niezbędny do tego, aby dokładnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni.

Naprawa wtryskiwaczy

Przebieg usługi jest następujący: po wyczyszczeniu wszystkich elementów następuje wymiana zużytych komponentów (w szczególności rozpylaczy, które odpowiadają za właściwe dozowanie paliwa). Potem następuje regulacja (3-go stopnia ) wymienionych elementów i przeprowadzenie testu:

 • dawki szczelności,
 • przelewu,
 • całkowitego obciążenia,
 • średniego obciążenia,
 • wolnych obrotów oraz dawki pilotażowej, który wykaże, czy regenerowany wtryskiwacz jest szczelny i działa skutecznie.

Następnie dochodzi do wykonania niezbędnych czynności pomiarowych, a kiedy już mamy pewność, że wszystko działa niezawodnie - test kończy się automatycznym wydrukiem pomiaru, który otrzymuje Klient (jego kopia pozostaje w archiwum firmy). Dzięki nowoczesnym testerom, możliwe jest wykonywanie precyzyjnych testów CRI oraz CRIN, a ponowne złożenie urządzenia jest możliwe dzięki specjalnym imadłom oraz narzędziom. Po wykonaniu niezbędnych testów, naprawiony wtryskiwacz odsyłany jest z powrotem do Klienta. Regeneracja wtryskiwacza pozwala na uzyskanie najwyższej jakości urządzenia, która porównywalna jest do nowego. Świadczy o tym udzielana przez nas 12-miesięczna gwarancja. Korzystając z naszych usług możecie Państwo być pewni, że każdy problem zostanie przez nas dokładnie zbadany i wyeliminowany, by zapewnić skuteczność i niezawodność działania wtryskiwacza.

Lista miejscowości:

Wyślij nam Twoje wtryskiwacze a my je sprawdzimy w ciągu 48h