Pompowtryski

Naprawa i regeneracja pompowtryskiwaczy

Specjalnością naszej firmy jest regeneracja pompowtryskiwaczy Bosch: Volkswagen, Skoda, Seat, Audi : 1.9 TDI 2.0 TDI , 2.5 TDI, 5.0 TDI, 1.4 TDI.

Jest to bardzo ważny element, którego awaria uniemożliwia prawidłową pracę układu paliwowego. Regeneracja lub naprawa pompowtryskiwaczy może być niezbędna w sytuacji, gdy zauważycie Państwo jeden z poniższych objawów:

  • spadek mocy, nierównomierna i zbyt głośna praca silnika
  • zbyt duże zużycie paliwa
  • gaśnięcie silnika
  • emitowanie dużej ilości spalin
  • wzrost poziomu oleju w silniku

W jaki sposób działamy i co składa się na skuteczną regenerację pompowtryskiwaczy?

Dostarczenie i demontaż pompowtryskiwacza

W pierwszej fazie naprawy i regeneracji pompowtryskiwacza, jest on dostarczany do naszej pracowni i zostaje oczyszczony z nagarów. Następnie sprawdzane jest dawkowanie na stole probierczym wyposażonym w przystawkę CAMBOX, a kolejnym etapem jest rozłożenie go na części pierwsze i poddanie weryfikacji.

Ocena sprawności pompowtryskiwaczy

Ocena sprawności urządzenia jest najważniejszym etapem, ponieważ to w jego trakcie znajdujemy problem i wybieramy sposób na jego wyeliminowanie. Przy użyciu profesjonalnego mikroskopu stwierdzane są ewentualne uszkodzenia, przyczyny wystąpienia awarii i dochodzi do decyzji o tym, jakie działania należy podjąć. Aby uzyskany wynik był miarodajny, niezbędne jest odpowiednie umocowanie układu, podłączenie zasilania zaworu sterującego, połączenie kroćców oraz ustalenie dawki wtryskanego paliwa.

 

Wycena naprawy pompowtryskiwaczy

Następnie dochodzi do wyceny – w kosztorysie zawarte są wszystkie szczegóły działań wykonywanych przez specjalistów. Wycena w każdym przypadku jest dokonywana indywidualnie, a naszym celem jest zapewnienie Państwu jak najkorzystniejszych warunków współpracy.

 

Czyszczenie pompowtryskiwaczy

Odpowiednia naprawa pompowtryskiwacza byłaby niemożliwa bez usunięcia wszelkich zanieczyszczeń. Czyszczenie odbywa się w myjce ultradźwiękowej, dzięki czemu mamy pewność tego, że z każdego najdrobniejszego elementu zostaną usunięte wszelkie zabrudzenia.

 

Wymiana części i montaż pompowtryskiwaczy

Po stwierdzeniu które z podzespołów działają nieprawidłowo, dochodzi do ich wymiany – tutaj zawsze dochodzi do konsultacji z Klientem oraz poinformowaniu go o zaistniałej sytuacji, dzięki czemu macie Państwo pełną jasność sytuacji. Montowane są również uszczelnienia, a po przeprowadzeniu prac dochodzi do złożenia całej konstrukcji.
Naprawa pompowtrywkiaczy obejmuje przeważnie wymianę rozpylacza, regulację ciśnienia otwarcia oraz regulację cewki BIP.

 

Dlaczego regeneracja?

Bo daje duże oszczędności. Bardzo często okazuje się, że usterka jest na tyle nieszkodliwa, że można ją szybko usunąć, bez konieczności inwestowania w nowy sprzęt. Regeneracja pompowtryskiwaczy jest wykonywana przez naszą firmę w pełni profesjonalnie i zawsze jesteśmy w stanie zapewnić Państwu najwyższą jakość świadczonych usług.

Jaki jest koszt Naprawy pompowtryskiwaczy do samochodów osobowych grupy vw ? 

Częstymi objawami usterki pompowtryskiwaczy to
Szarpanie podczas jazdy
Wypadanie zapłonu
Ciężki  rozruch
Pełne sprawdzenie pompowtryskiwacza od 30 do 50zł
Naprawa może kosztować od 200 do 450zl 

Lista miejscowości:

Wyślij nam Twoje wtryskiwacze a my je sprawdzimy w ciągu 48h